با عرض سلام به دوستان عزیزم

روزی با یکی از دوستان درخصوص مسائل دینی صحبت می کردم که بحث به پیامبران کشید و دوست عزیز من با تعجب پرسید تو پیامبران دیگر رو قبول داری ؟

با قاطعیت گفتم بله ، من هم اعتقاد دارم هم دوست دار پیامبران دیگر هستم و گفتم حتی ارادت قلبی خاصی به حضرت ابراهیم دارم .

شاید این دسته از افراد کم باشه ولی خوب پیدا می شه . من شکی ندارم که الگوبرداری از پیامبران دیگر هیچ مانعی ندارد و این را می دانیم که دین ها فقط یک هدف را دارند و ان هم مباحثی مانند خداپرستی ، انسان دوستی ، کمک به فقرا و. هست و فقط دین ها کامل کننده همدیگر هستند و دین کامل و اخرین دین اسلام بوده و قواعد و اصول خاص خود رو داره ولی این هیچ مانعی نداره که ما همه پیامبران را دوست داشته باشیم حتی کتاب های تحریف نشده انها را بخوانیم و مثلا مانند حضرت ابراهیم بردبار و دلسوز باشیم ، مانند حضرت عیسی به مخلوقات کمک کنیم وغیره .

پس شکی نیست که اگر ما حضرت عیسی یا حضرت موسی را دوست داشته باشیم و زندگی و اخلاق این بزرگواران را بخوانیم دلیل نمی شود که ما خود را یهودی و کلیمی بدانیم . این ادیان نیز ادیان الهی می باشند ولی انسان عاقل از بین کامل و کامل تر ، کامل تر رو انتخاب می کنه .

پس ما نه تنها تمام پیامبران را دوست داریم بلکه هر انسان خوب و الهی را نیز دوست داریم.

حضرت عیسی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها